nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 18.07.2021 r.

  1. Jutro jest trzeci poniedziałek miesiąca, zapraszamy członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę św. o godz. 18.00 i Koronkę do Ducha św.
  2. Z racji trwającego, ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku św. Józefa, pojawiła się inicjatywa wspólnoty Mężczyzn św. Józefa, aby w każdą środę modlić się przez wstawiennictwo św. Józefa. Dlatego, zgodnie też z zachętą naszego ks. Biskupa, od przyszłej środy na początku Mszy św. o godz. 18.00 będziemy odmawiać Litanię do św. Józefa.
  3. We czwartek 22 lipca przypada święto św. Marii Magdaleny. W tym dniu o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji funkcjonariuszy i pracowników Komendy Powiatowej Policji z okazji święta Policji, które przypada 24 lipca. Zapraszamy: 22 lipca we czwartek o godz. 11.00.
  4. W najbliższą niedzielę 25 lipca, jak każdego 25 dnia miesiąca, zapraszamy na modlitwę do Matki Bożej Królowej Pokoju. Modlitwa przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju przed Mszą św. wieczorną o godz. 16.30.
  5. W najbliższą niedzielę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, dlatego po każdej Mszy św. będzie miało miejsce błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy okazji będziemy mogli złożyć ofiarę, która będzie przeznaczona na zakup środków transportu dla misjonarzy z okazji trwającego Tygodnia św. Krzysztofa, w ramach akcji 1 grosz za 1 bezpiecznie przejechany kilometr.
  6. Zapraszamy na Ełcką Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Jeśli ktoś dysponuje czasem to serdecznie zapraszamy do Grupy Sambia, która wyruszy z Ełku 28 lipca, a na Jasną Górę dotrze 11 sierpnia. Orientacyjny koszt to 300 zł. Dzisiaj w kościele NMP Królowej Polski o godz. 16.00 zapraszamy zainteresowanych na kolejne spotkanie organizacyjne. Natomiast następne spotkanie odbędzie się w naszej parafii w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
  7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kamil Barszczewski i Ewelina Barszczewska z d. Bartnicka, oboje z naszej parafii. Zapowiedź I.
  8. W tym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Czesława Zawadzka i śp. Stanisław Romanowski. Wieczny odpoczynek…

Możesz również polubić…