nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

X Niedziela Zwykła – 06.06.2021 r.

  1. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie przed Mszą św. wieczorną, w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele i święta o godz. 16.30.
  2. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, potem odmówimy Litanię do NSPJ, Różaniec i Msza św. o godz. 17.00.
  3. W oktawie Bożego Ciała od jutra do czwartku włącznie, po nabożeństwie czerwcowym a przed Mszą św. o godz. 18.00, zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła. We czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, w czasie Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie kwiatów, wianków i ziół.
  4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, u nas Msze św. o godz. 7.30 i 18.00. W czasie Nabożeństwa Czerwcowego o godz. 17.30 nastąpi odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W piątek z racji uroczystości post nie obowiązuje.
  5. Wczoraj dwie ostatnie grupy dzieci z naszej parafii przystąpiły do I Komunii św. Od dzisiaj do piątku dzieci te przeżywają swój „Biały Tydzień”. Od jutra codziennie wieczorem spotykamy się najpierw na Nabożeństwie Czerwcowym o godz. 17.30 a potem na Mszy św. o godz. 18.00. W czasie Mszy św. codziennie będziemy święcić pamiątki I Komunii św., w poniedziałek poświęcenie książeczek do nabożeństwa.
  6. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego z Ełku, będziemy gościć w naszej wspólnocie parafialnej kleryka z naszego Seminarium. Natomiast taca na fundusz remontowy naszej parafii w tym miesiącu będzie w III niedzielę miesiąca, a więc za dwa tygodnie.
  7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
  8. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Krzysztof Buczyński i Agnieszka Ciszewska, oboje zam. Olecko, w naszej parafii, zapowiedź II. Michał Waszkiewicz zam. Olecko, parafia nasza i Aleksandra Karolina Barwikowska, zam. w parafii św. Wojciecha w Suwałkach, zapowiedź II.

  1. W tym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Mieczysław Ostrowski i Julian Siennicki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Możesz również polubić…