nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Trójcy św. – 30.05.2021 r.

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, a od wtorku 1 czerwca na Nabożeństwa Czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, przed Mszą św. wieczorną, w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele i święta o godz. 16.30.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 3. W pierwszy czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. U nas Msze św. w porządku niedzielnym, a więc o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Te intencje, które zostały omyłkowo przyjęte na godz. 18.00 zostaną odprawione o godz. 17.00. Bardzo prosimy, aby poinformować o tym zainteresowane osoby.
 4. Po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy procesja . W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację procesja będzie skromna i przejdzie wokół kościoła.
 5. W Boże Ciało wieczorem zapraszamy na plac w centrum miasta na wieczór uwielbienia, przygotowany i prowadzony przez Wspólnotę Odnowy w Duchu św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, uwielbienia i świadczenia o Chrystusie. Początek uwielbienia o godz. 19.00.
 6. W I piątek miesiąca taca przeznaczona na Fundusz Misyjny diecezji ełckiej. Spowiedź przed Mszą św. Zapraszamy również na Mszę św. o godz. 16.00.
 7. W sobotę przypada I sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP: po Mszy św. o godz. 18.00: wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minutowa adoracja w ciszy.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, potem odmówimy Litanię do NSPJ, Różaniec i Msza św.
 9. Dwie pozostałe grupy dzieci przystąpią do I Komunii św. w sobotę 5 czerwca: o godz. 11.00 dzieci z klasy IIIa i IIIb, o godz. 12.30 dzieci z klasy IIIc. Próby dla dzieci z klasy IIIc w poniedziałek i środę po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 18.30, natomiast druga próba dla dzieci z klasy IIIa i IIIb we wtorek po Mszy św. W piątek o godz. 16.30, a więc dzień przed I Komunią św., dzieci te przystąpią po raz pierwszy do sakramentu pojednania i pokuty.
 10. Jest do nabycia nowy numer Martyrii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Krzysztof Buczyński i Agnieszka Ciszewska, oboje zam. Olecko, w naszej parafii, zapowiedź I. Michał Waszkiewicz zam. Olecko, parafia nasza i Aleksandra Karolina Barwikowska, zam. w parafii św. Wojciecha w Suwałkach, zapowiedź I.

12. W tym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Leonia Drozdowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Możesz również polubić…