nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego – 23.05.2021 r.

  1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe przed Mszą św. wieczorną, w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.
  2. We wtorek 25 kwietnia, jak każdego 25 dnia miesiąca, zapraszamy na modlitwę do Matki Bożej Królowej Pokoju. Modlitwa przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w czasie Nabożeństwa Majowego.
  3. We środę będziemy obchodzić Dzień Matki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych mamach. Z tej okazji we środę po Mszy św. wieczornej pan Organista zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni ku czci Najświętszej Maryi Panny, naszej najlepszej Matki.
  4. W piątek jest ostatni piątek miesiąca, ponieważ o 17.30 mamy Nabożeństwo Majowe, więc nie będzie w tym miesiącu Drogi Krzyżowej. Po Nabożeństwie Majowym zapraszamy na Mszę św. składkową.
  5. Wczoraj kolejna grupa dzieci z naszej parafii przystąpiła do I Komunii św. Od dzisiaj do piątku dzieci te przeżywają swój „Biały Tydzień”. Od jutra codziennie wieczorem spotykamy się najpierw na Nabożeństwie Majowym o godz. 17.30 a potem na Mszy św. o godz. 18.00. W czasie Mszy św. codziennie będziemy święcić pamiątki I Komunii św., w poniedziałek poświęcenie książeczek do nabożeństwa.
  6. Dwie pozostałe grupy dzieci przystąpią do I Komunii św. w sobotę 5 czerwca: o godz. 11.00 dzieci z klasy III a i III b, o godz. 12.30 dzieci z klasy III c. O próbach, dzieci i rodzice będą informowani na bieżąco. Pierwsza próba dla dzieci z pierwszej grupy, a więc z klasy III a i III b, w piątek po Mszy św. czyli ok. 18.30. Następne próby od poniedziałku za tydzień.
  7. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Konrad Ciszewski, zam. Wieliczki, par. Narodzenia NMP w Wieliczkach i Natalia Kozłowska, zam. Olecko, par. tutejsza, zapowiedź II.

  1. W tym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Józef Szyłak i Bożena Kiejdo. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii wolontariuszy z Wolontariatu Misyjnego Salvator. Za chwilę będziemy mogli wysłuchać świadectwa z ich posługi misyjnej w różnych zakątkach świata. Natomiast po zakończeniu Mszy św. przed kościołem będziemy mogli się z nimi spotkać, złożyć ofiarę do puszki i ewentualnie nabyć różnego rodzaju pamiątki i gadżety misyjne. Dochód ze sprzedaży tych pamiątek, a także ofiary, które możemy dla nich złożyć, przeznaczone będą na rozwój wolontariatu oraz pokrycie kosztów tegorocznych wyjazdów misyjnych młodych misjonarzy.

Możesz również polubić…