nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY 30.12.2018 r.

1. Trwa oktawa Uroczystości Bożego Narodzenia.
2. Dziś w ostatnią niedzielę grudnia, w święto Świętej Rodziny modlimy się za rodziny, a szczególnie za małżeństwa pobłogosławione w mijającym roku.
3. Łączymy się duchowo z wszystkimi, którzy w tych dniach przeżywają w Madrycie Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taize.
4. Jutro poniedziałek 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza Święta dziękczynna o godz. 18.00. Zapraszamy na nabożeństwo z suplikacją ”Święty Boże” i hymnem „Ciebie Boga wysławiamy” oraz z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w uroczystym śpiewie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” w celu podziękowania za otrzymane w minionym roku dobrodziejstwa.
5. We wtorek 1 stycznia 2019 r. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Zakończenie oktawy Bożego Narodzenia i Światowy Dzień Modlitw o Pokój (obchodzony od 1967 roku). To święto obowiązkowe i niedzielny porządek Mszy św. Dnia 1 stycznia odpust zupełny może uzyskać wierny, który w kościele pobożnie uczestniczy w uroczystym śpiewie hymnu „O, Stworzycielu, Duchu przyjdź”. Po Mszy św. o godz.10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uproszenie Bożej Opieki na cały Nowy Rok.
6. Dnia 2 stycznia wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
7. W czwartek – I czwartek miesiąca – Godzina Święta o 17.00.
8. W I piątek miesiąca przed południem odwiedziny chorych i po Mszach św. nabożeństwa wynagradzające. O godz. 16.00 – spowiedź św. dla dzieci.
9. Dnia 5 stycznia – I sobota miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo po Mszy św. wieczornej.
10. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego: Trzech Króli. Na Mszach św. obrzęd błogosławienia kredy i kadzidła. Jest to dzień modlitw w intencji misjonarzy. Ofiary z tacy w Trzech Króli na Krajowy Fundusz Misyjny. W tym dniu po Mszy Świętej o godz. 12.00 wyruszy Orszak Trzech Króli na Plac Wolności . Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i kolędowania.
11. Spotkanie opłatkowe dla Wspólnot Różańcowych i Parafialnego Zespołu Caritas będzie 6 stycznia po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

Możesz również polubić…