nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna – 11.04.2021 r.

  1. W związku ograniczeniami nałożonymi z powodu pandemii COVID-19, przypominamy, że w kościołach podczas liturgii może przebywać 1 osoba na 20 metrów kwadratowych. Prosimy o zachowywanie obowiązujących zasad sanitarnych. Możemy również uczestniczyć w nabożeństwach na zewnątrz kościoła, jest włączone nagłośnienie, należy tylko zachować odpowiedni dystans między sobą.
  2. Dzisiaj przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Jest to zarazem święto patronalne Caritas i wszystkich, którzy zajmują się dziełami charytatywnymi. W Kościele w Polsce dzisiejszą uroczystością rozpoczyna się 77. Tydzień Miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, które przeznaczone są na duszpasterstwo charytatywne diecezji ełckiej.
  3. Dzisiaj jest niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, potem będzie krótka konferencja, o godz. 16.30 Różaniec i o 17.00 Msza św.
  4. Planowaliśmy na dzisiaj spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną odkładamy na razie to spotkanie najprawdopodobniej na niedzielę 25 kwietnia, jeśli warunki sanitarne i obostrzenia na to pozwolą. Na razie informacje bieżące będą przekazywane przez panie katechetki.
  5. Nasz Parafialny Zespół Caritas informuje, że osoby z naszej parafii, które złożyły wnioski, a nie odebrały jeszcze drugiej części produktów żywnościowych, będą mogły to zrobić w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.30 w Domu Parafialnym.
  6. Dziękujemy ks. Mariuszowi za dzisiejszą posługę w naszej parafii.
  7. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Damian Bielecki, zam. Olecko, parafia tutejsza i Marta Chmielewska, zam. w parafii Kruklanki, zapowiedź I.

Hubert Sawicki, zam. Pisz, par. MB Ostrobramskiej i Anna Wysocka, zam. Ełk, par. Chrystusa Sługi, zapowiedź I.

  1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Burba, Adrianka Sznurkowskiego, Eugeniusza Chomicza, Grzegorza Ampulskiego i Kazimierza Mroza. Wieczny odpoczynek…

Możesz również polubić…