nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa – 04.04.2021 r.

 1. Informujemy, że Ksiądz Proboszcz ostatnio miał kontakt z osobą zarażoną Covid-19 i przebywa w obowiązkowej kwarantannie nałożonej przez Sanepid. Ksiądz Proboszcz czuje się dobrze, nie ma żadnych niepokojących objawów, więc miejmy nadzieję że skończy się tylko na kwarantannie, ale mimo wszystko prosi nas o modlitwę w swojej intencji i całej naszej wspólnoty parafialnej.
 2. W związku ograniczeniami nałożonymi z powodu pandemii COVID-19, przypominamy, że w kościołach podczas liturgii może przebywać 1 osoba na 20 metrów kwadratowych, czyli w naszym kościele może przebywać 14 osób. Prosimy o zachowywanie obowiązujących zasad sanitarnych. Możemy również uczestniczyć w nabożeństwach na zewnątrz kościoła, jest włączone nagłośnienie, należy tylko zachować odpowiedni dystans między sobą.
 3. W przedsionku kościoła znajdują się maseczki ochronne, które w ramach akcji prowadzonej przez Rząd RP zostały przekazane do wszystkich parafii przez Państwową Straż Pożarną, z prośbą o przekazanie ich mieszkańcom parafii. Dlatego nasza prośba, aby te maseczki wziąć i w miarę możliwości przekazać tym, którzy ich potrzebują, można np. zanieść sąsiadom czy znajomym.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa, dziękujemy za ofiary składane na kwiaty i dekoracje, w tym także darczyńcom anonimowym. Dziękujemy również tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego i wszystkim, którzy w tej pięknej liturgii uczestniczyli.
 5. Dzisiaj jest Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę: o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Taki sam porządek Mszy św. również w Poniedziałek Wielkanocny. Ofiary składane w poniedziałek na tacę przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 6. W najbliższy piątek post od pokarmów mięsnych nie obowiązuje z racji Oktawy Świąt Wielkiej Nocy.
 7. W niedzielę za tydzień przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na duszpasterstwo charytatywne diecezji ełckiej.
 8. Za tydzień będzie również przeniesiona z dzisiaj niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, potem będzie krótka konferencja, o godz. 16.30 Różaniec i o 17.00 Msza św.
 9. W niedzielę za tydzień planowaliśmy spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Ze względu na zaistniałą sytuację odkładamy na razie to spotkanie do czasu, kiedy warunki sanitarne i obostrzenia na to pozwolą.
 10. Jest do nabycia nowy numer Martyrii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wiesławę Olkowską…

Możesz również polubić…