nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ADWENTU 15.12.2019 r.

1. Dzisiejsza III niedziela Adwentu nosi nazwę gaudete – „niedziela radości”. W tym dniu kapłani mogą włożyć szaty liturgiczne koloru różowego, mające oznaczać radość z przyjścia Chrystusa i daru odkupienia.
2. W trzecim tygodniu Adwentu będziemy przeżywać tzw. kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
3. W trzeci poniedziałek miesiąca zapraszamy Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę Świętą wotywną o Duchu Świętym.
4. Od 17 grudnia zaczyna się w liturgii Kościoła czas bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa.
5. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w kancelarii parafialnej.
6. Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom korzysta z daru zakupionych świec. Można je nabyć: małe za minimum 5zł, duże za minimum 15 zł.
7. Zapraszamy na Msze Święte roratnie: w środę i w sobotę na godz. 6.30.
8. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na fundusz remontowy parafii.
9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Jan Wojsiat z parafii NMP Królowej Polski i Ewa Boguszewska z naszej parafii. Zapowiedź druga.
10. W ty tygodniu do wieczności odeszli śp. Eugenia Miezio, Mariusz Dzienisiewicz i Władysława Małyszko. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
11. Naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli oraz światła Ducha Świętego na owocne przeżywanie Adwentu.

Możesz również polubić…