nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA ADWENTU 08.12.2019 r.
1. Dzisiaj na mocy Dekretu Komisji Episkopatu Polski – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe (potrwają do wtorku), które prowadzi Ojciec Wiktor Redemptorysta. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie. Dziś przypada również XVIII Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Ofiary do tzw. puszek przeznaczone na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
2. Tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na fundusz remontowy parafii.
3. W Adwencie odprawiane są Msze Święte ku czci Matki Bożej -Roraty – w środy i soboty o godz. 6.30. Przychodzimy z lampionami.
4. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w kancelarii parafialnej.
5. Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom korzysta z daru zakupionych świec. Można je nabyć: małe za minimum 5zł, duże za minimum 15 zł.
6. W czwartek 12 grudnia Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe.
7. W piątek 13 grudnia Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, a także Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego z 1981 roku.
8. W sobotę 14 grudnia Wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Jan Wojsiat z parafii NMP Królowej Polski i Ewa Boguszewska z naszej parafii.
10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Leszka Ryszarda Zatorskiego i Jerzego Rubina. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
11. Wszystkim naszym parafianom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.

Możesz również polubić…