nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego –  19.05.2024 r.

  1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, codziennie przed Mszą św. wieczorną, w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30.
  2. Dzisiaj przypada uroczystość Zesłania Ducha św. Rozpoczynamy obchody parafialnej stacji Kongresu Eucharystycznego, które potrwają do uroczystości Bożego Ciała. Na wszystkie adoracje, modlitwy i czuwania wszystkich serdecznie zapraszamy. Do każdego domu i mieszkania w naszej parafii zostały dostarczone folderki z planem, aby każdy czuł się zaproszony i wykorzystał czas kongresu do pogłębienia i umocnienia własnej wiary. Gdyby do kogoś nie dotarł plan kongresu, to na stoliku przy wyjściu z kościoła są jeszcze wyłożone ulotki i można je sobie wziąć.
  3. W ramach Kongresu codziennie po Mszy św. wieczornej spotykamy się na wspólnej adoracji, która zakończy się błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

W poniedziałek – wraz ze wspólnotą Dzieła Nieustannej Nowenny (będzie to 3 poniedziałek miesiąca) zapraszamy na adorację i modlitwę przez wstawiennictwo NMP Matki Kościoła w intencji chorych i cierpiących.

We wtorek – Franciszkański Zakon Świeckich i Caritas – adoracja w intencji ubogich, poszukujących pracy oraz osób z problemami uzależnień.

We środę – wspólnota Mężczyzn św. Józefa – adoracja w intencji Kościoła oraz za ojców i mężczyzn.

We czwartek – wspólnota Odnowy w Duchu św. – adoracja i dziękczynienie za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa.

W piątek – wspólnota Domowego Kościoła – adoracja i dziękczynienie za wspólnoty działające w naszej parafii.

W sobotę – jak każdego 25 dnia miesiąca zapraszamy na adorację i modlitwę przez wstawiennictwo MB Królowej Pokoju – będziemy się modlić za małżeństwa i rodziny.

  • W sobotę po Apelu Jasnogórskim od godz. 21.00 zapraszamy na całonocną adorację małżeństw. Chętne małżeństwa prosimy o wybranie sobie odpowiedniej godziny i zapisywanie się na listę, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  • W niedzielę za tydzień, 26 maja, w uroczystość Trójcy Świętej będziemy się modlić za wszystkie mamy z okazji Dnia Matki oraz za wszystkie dzieci z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 12.00. Na tej Mszy św. dzieci z klas IV będą obchodzić rocznicę swojej I Komunii św., a dzieci z klas III będą dziękować za przyjętą w tym roku I Komunię św. Po Mszy św. dla dzieci przygotowane będą różne atrakcje, natomiast rodziców i wszystkich dorosłych zapraszamy na specjalny program ewangelizacyjny. Rodziców poprosimy o pomoc w przygotowaniach.
  • Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (we czwartek 30 maja). Tak jak w latach ubiegłych organizujemy procesję wspólnie z parafią NMP Królowej Polski. W tym roku początek procesji w naszym kościele. Po Mszy św. o godz. 10.00, wyruszymy ulicą Zamkową, Młynową, Grunwaldzką i Placem Wolności do kościoła NMP Królowej Polski. Nasza parafia przygotowuje 2 pierwsze ołtarze, pierwszy na skrzyżowaniu ulic Zamkowej, Mazurskiej i Młynowej i drugi przy piekarni Młyn. Bardzo prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy i procesji. Więcej informacji dotyczących Bożego Ciała podamy w ogłoszeniach za tydzień.

Możesz również polubić…