nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

XIII Niedziela Zwykła – 02.07.2023 r.

  1. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i Mszę św. w ich intencji.
  2. Zapraszamy na Ełcką Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Jeśli ktoś dysponuje czasem to serdecznie zapraszamy do Grupy Sambia, która wyruszy z Ełku 28 lipca, a na Jasną Górę dotrze 11 sierpnia. Zapisy u księdza przewodnika, którym jest ks. Tadeusz Koresteński, proboszcz parafii Dubeninki, szczegóły i numer telefonu na plakatach. Orientacyjny koszt pielgrzymki to 300 zł. Dzisiaj będziemy mogli wesprzeć pielgrzymów naszymi ofiarami, możemy też złożyć nasze intencje modlitewne, w których pielgrzymi będą się modlić w czasie pielgrzymki oraz po dotarciu na Jasną Górę przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się dzisiaj o godz. 18.00 w domu parafialnym przy naszej parafii.
  3. We wtorek jest I wtorek miesiąca. Wraz ze wspólnotą Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zapraszamy na Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Antoniego o godz. 17.30. Następnie na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy świadkami uroczystego złożenia profesji życia ewangelicznego we Franciszkańskim Zakonie Świeckich przez niektórych członków wspólnoty.
  4. W tym tygodniu przypada również I czwartek i I piątek miesiąca. W I czwartek zapraszamy na adorację od godz. 17.30.
  5. W I piątek nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. W tym dniu taca przeznaczona na fundusz misyjny diecezji ełckiej. Spowiedź przed Mszą św. W wakacje nie ma Mszy św. dla dzieci o godz. 16.00.
  6. W przyszłą sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy św. wspólnotowa adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. W związku z tym, że ks. Paweł niebawem wyjeżdża na urlop, w okresie wakacyjnym zmienią się godziny otwarcia naszej kancelarii parafialnej. Ponieważ czasem będę również musiał zastąpić na Mszach wieczornych księży z naszego dekanatu i okolicznych parafii, dlatego kancelaria będzie czynna tylko we wtorki i soboty od godz. 9.00 do 10.00 oraz w czwartki od godz. 16.30 do 17.30. W sprawach pilnych będzie można się do mnie zwracać w dni powszednie bezpośrednio po Mszach św.
  8. Jest do nabycia nowy numer Martyrii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Możesz również polubić…