nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna – 30.04.2023 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza, jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zachęceni słowem Księdza Biskupa, będziemy się modlić o nowe powołania do służby w Kościele. Naszymi modlitwami ogarnijmy również maturzystów, którzy w tym tygodniu rozpoczynają egzaminy maturalne.
  2. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa Majowe przed Mszą św. wieczorną, w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.
  3. We środę, 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, u nas Msze św. o godz. 7.30, 10.00 i wieczorna Msza św. o godz. 18.00. W parafii NMP Królowej Polski jest to uroczystość odpustowa, uroczysta Msza św. odpustowa jest tam o godz. 11.30.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja razem z Nabożeństwem Majowym o godz. 17.30.
  5. W I piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.30, natomiast wieczorem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego w czasie Nabożeństwa Majowego przed Mszą św. o godz. 18.00. Odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych. W tym dniu taca przeznaczona na Fundusz Misyjny diecezji ełckiej. Spowiedź przed Mszą św. Zapraszamy również dzieci na Mszę św. o godz. 16.00, od 15.30 będzie możliwość spowiedzi.
  6. W sobotę przypada I sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP: o godz. 17.30 – Różaniec, a po Mszy św. o godz. 18.00: wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa adoracja i następnie odśpiewamy Litanię Loretańską do NMP.
  7. Z tydzień będzie pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, bezpośrednio potem będzie Różaniec, następnie odśpiewamy Litanię do NMP i o godz. 17.00 rozpocznie się Msza św.
  8. W sobotę 13 maja dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii św. w dwóch grupach: o godz. 10.00, i godz. 12.00. Dzieci zapraszamy na próby, jeszcze w tym tygodniu odbędą się próby: we czwartek o godz. 16.30 dla dzieci z klasy III c i III d (z p. Darkiem), w piątek o godz. 16.30 dla dzieci z klasy III a i III b (z p. Bożenką). O kolejnych próbach będziemy informować na bieżąco. Natomiast we wtorek za tydzień, a więc 9 maja na godz. 18.45 zapraszamy wszystkie dzieci na próbę śpiewu.
  9. Jest już do nabycia majowy numer Martyrii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Możesz również polubić…