nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu 04.12.2022 r.

 1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku 6 grudnia. Bóg zapłać ks. dr. Jackowi Graszkowi, proboszczowi parafii w Szczecinkach, za trud wygłoszenia rekolekcji. Jutro i we wtorek Msze św. o godz. 7.30, 10,00, i 18.00. Ofiary składane jutro i we wtorek na tacę będą wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w poniedziałek i we wtorek.
 2. We czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, o godz. 12.00 – Msza św. w Godzinie Łaski i o godz. 18.00.
 3. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Na godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i Mszę św. w ich intencji o godz. 17.00.
 4. W Adwencie zapraszamy na uroczyste Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny zwane Roratami, u nas 2 razy w tygodniu: we środy i w soboty o godz. 6.30. W te dni kiedy są Roraty o 6.30 nie będzie już Mszy św. o godz. 7.30.
 5. W sobotę jest druga sobota miesiąca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 6. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć albo w kancelarii parafialnej, albo po każdej Mszy św. przed kościołem lub w zakrystii.
 7. Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w tym roku są tylko świece duże w cenie 20 zł.
 8. Jest również do nabycia nowy numer Martyrii, za Martyrię – ofiara dobrowolna.
 9. Za tydzień jest druga niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 10. Prosimy, aby w niedzielę za tydzień dzieci przyszły trochę wcześniej na Mszę św., od godz. 11.45 będzie próba śpiewu.
 11. Zapraszamy dzieci na spotkania oazowe, które odbywają się w soboty w Domu Parafialnym o godz. 11.00.
 12. W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna z racji odbywających się rekolekcji w naszej parafii, a także ze względu na naszą posługę w konfesjonale podczas rekolekcji w parafiach naszego dekanatu: w Wieliczkach – we środę i czwartek, w Gąskach i Szczecinkach – w sobotę. W pilnych sprawach prosimy zgłaszać się bezpośrednio po Mszy św.

Możesz również polubić…