nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu 27.11.2022 r.

 1. Zapraszamy na modlitwę wypominkową za zmarłych do środy włącznie: dzisiaj o godz. 16.30, w pozostałe dni o godz. 17.30. Dziękujemy za udział we wspólnych modlitwach za zmarłych i za złożone ofiary.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 8.00 poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć albo w kancelarii parafialnej, albo po każdej Mszy św. przed kościołem lub w zakrystii.
 3. Dzisiaj jest pierwsza niedziela Adwentu. Zapraszamy w Adwencie na uroczyste Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny zwane Roratami, u nas będą 2 razy w tygodniu: we środy i w soboty o godz. 6.30. W te dni kiedy są Roraty o 6.30 nie będzie już Mszy św. o godz. 7.30.
 4. Jutro po Mszy św. wieczornej, a więc ok. godz. 18.45, zapraszamy na spotkanie na plebanii, katechetów uczących w szkołach, które znajdują się na terenie naszej parafii.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja od godz. 17.30.
 6. W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.30 i 18.00. Taca przeznaczona na Fundusz Misyjny diecezji ełckiej. Spowiedź przed Mszą św. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00, od 15.30 będzie dla nich spowiedź.
 7. W sobotę przypada I sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP: o godz. 17.30 – Różaniec, a po Mszy św. o godz. 18.00: wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa adoracja w ciszy i Litania Loretańska.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i Mszę św. w ich intencji.
 9. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe i potrwają do wtorku 6 grudnia. Rekolekcje wygłosi ks. dr Jacek Graszk, proboszcz parafii w Szczecinkach. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty tylko w poniedziałek i wtorek. Szczegóły podamy w następną niedzielę.
 10. Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w tym roku są tylko świece duże w cenie 20 zł.
 11. W następną niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie, szczególnie na Ukrainie.

Możesz również polubić…