nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

VI Niedziela Wielkiego Postu- Niedziela Palmowa- 10 kwietnia 2022 r.

 1. Dziękujemy społeczności SP nr 1 w Olecku za przygotowane palmy. Od lat pozyskiwane w ten sposób ofiary wspierają dzieci z Kamerunu w ramach akcji „Adopcja Serca”. Bóg zapłać za hojność.
 2. We wtorek uczniów SP nr 1 zapraszamy na rekolekcje szkolne w naszym kościele: o godz. 8.30 Msza św. dla uczniów klas VII i VIII, o godz. 10.00 Nabożeństwo dla dzieci z klas I-III i o godz. 11.00 Msza św. dla uczniów z klas IV-VI. W czasie Mszy św. będzie możliwość spowiedzi. Dziękujemy Dyrekcji i nauczycielom SP nr 1 za umożliwienie i pomoc w organizacji tych rekolekcji.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 4. Wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego zapraszamy w poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej.
 5. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza wszystkich chętnych w poniedziałek o godz. 17.30 w naszym kościele na wspólną modlitwę „Oficjum Ojcze Nasz” poświęcone Męce Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Chcemy Wielki Tydzień rozpocząć właśnie tą modlitwą i serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w duchu św. Franciszka z Asyżu.
 6. W Wielki Czwartek obchodzimy pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Nie będzie Mszy św. porannej o godz. 7.30. Kapłani w tym dniu udają się do Katedry w Ełku na Mszę Krzyżma o godz. 10.00. Wieczorem Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i możliwość całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. Wielki Piątek to dzień, w którym wspominamy mękę i śmierć Chrystusa. Nie odprawia się w tym dniu Mszy św. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową na zewnątrz kościoła. Natomiast o godz. 18.00 zapraszamy na liturgię Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża. Po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja do godz. 22.00.
 8. Wielka Sobota to dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. W ciągu dnia poświęcenie pokarmów co pół godziny od godziny 9.00 do godz. 13.00, jeśli pogoda pozwoli – na zewnątrz kościoła przy Kaplicy Krzyża. Msza św. Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00. Przynosimy ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po Mszy św. będzie Procesja Rezurekcyjna wokół kościoła.
 9. Wszystkich chętnych pragnących włączyć się w liturgię i przygotowanie śpiewów podczas Mszy św. Wigilii Paschalnej, zapraszamy na próbę śpiewu w Wielki Piątek po liturgii Męki Pańskiej w domu parafialnym.
 10. Przypominamy, że zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego, gdyby w czasie Triduum Paschalnego wypadł pogrzeb, nie można wprowadzać trumny z ciałem zmarłego do kościoła i nie odprawia się Mszy św. pogrzebowej. Są tylko dwie stacje: w kaplicy pogrzebowej i na cmentarzu, a Mszę św. odprawia się w czasie późniejszym uzgodnionym z rodziną zmarłego.
 11. Za tydzień Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę: o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Taki sam porządek Mszy św. również w Poniedziałek Wielkanocny.
 12. Członków Dzieła Nieustannej Nowenny zapraszamy na wyjazd na czuwanie, które odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku w sobotę 23 kwietnia 2022 r. i będzie jednocześnie włączeniem się w dzień Nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. Prosimy zgłaszać się do p. Czesławy Pojawy albo do p. Bożeny Wiszniewskiej, albo do kancelarii parafialnej. Przewidywany koszt wyjazdu to ok. 30 zł. Wyjazd z Olecka ok. godz. 12.30.

Możesz również polubić…