nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrztu Pańskiego 09.01.2022 r.

 1. Dzisiaj jest niedziela Chrztu Pana Jezusa, która kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii. W Polsce tradycyjnie do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, zostawiamy w kościołach żłóbek i dekoracje świąteczne, możemy także śpiewać kolędy w czasie Mszy św., ale tylko na ofiarowanie darów i na zakończenie po błogosławieństwie celebransa.
 2. W kolejne dni tygodnia zapraszamy na Mszę św. wieczorną rodziny z poszczególnych ulic naszej parafii. Każdego odprawiona jest Msza św. w intencji mieszkańców jednej lub kilku ulic, ze specjalnym błogosławieństwem kolędowym. Po Mszy św. rodziny otrzymają folderek z modlitwą do odmówienia w domu. Będzie też można zabrać ze sobą wodę święconą, którą poświęcimy nasze domy. Będzie również możliwość złożenia ofiary na kolędę, w sposób całkowicie dobrowolny.
 3. Na kolejne dni stycznia zapraszamy na Mszę o godz. 18.00:
  w poniedziałek 10 stycznia ulice – Aleje Lipowe, Nocznickiego, Rzeźnicka, Targowa, Broniewskiego,
  we wtorek 11 stycznia – Żeromskiego, Reymonta, Sienkiewicza,
  we środę 12 stycznia – Słowackiego, Syrokomli, Dąbrowskiej, Norwida,
  we czwartek 13 stycznia – Przybyszewskiego, Konopnickiej, Asnyka, Orzeszkowej, Miłosza,
  w piątek 14 stycznia – Mickiewicza i Kajki.
 4. Rozkład Mszy św. kolędowych na cały miesiąc można znaleźć na tablicy ogłoszeń albo na stronie internetowej naszej parafii.
 5. W przyszła niedzielę zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na spotkanie, które odbędzie się po Mszy św. o godz. 17.00.
 6. Jest do nabycia nowy numer Martyrii, za Martyrię – ofiara dobrowolna. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane indywidualnie, także te anonimowe, za ofiary, które wpływają na konto parafialne i te, które składacie przy okazji Mszy kolędowych. W tych trudnych czasach jesteśmy ogromnie wdzięczni za każdy gest dobroci serca.
 8. W tym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Wojciech Hołubowicz, Witold Michalkiewicz, Marian Jurewicz i Anna Kruszko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Możesz również polubić…