nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela Zwykła 03.10.2021 r.

 1. Dzisiaj po Mszach św. możemy złożyć ofiary do puszki, które będą przeznaczone na prowadzony przez Caritas Dom Samotnej Matki w Ełku.
 2. Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia i o godz. 16.30 na Nabożeństwo Różańcowe.
 3. Rozpoczął się miesiąc październik, zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30. Dla dzieci nabożeństwa są we środy i piątki o godz. 16.00.
 4. W tym tygodniu jest pierwszy czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, o godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
 5. Rozpoczęliśmy przygotowanie do sakramentu bierzmowania i I Komunii św. Dzieci z klas III wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00, natomiast młodzież z klas VIII o godz. 17.00. W niedzielę za tydzień zapraszamy na pierwsze spotkanie formacyjne: dzieci z klas III wraz z rodzicami po Mszy św. o godz. 12.00, młodzież z klas VIII wraz z rodzicami po Mszy św. o godz. 17.00.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Z tej okazji, po Mszach św. swoimi ofiarami składanymi do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania św. Jana Pawła II i wspieranie różnych inicjatyw, między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin.
 7. Natomiast ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę przeznaczone będą na fundusz remontowy naszej parafii.
 8. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00, z okazji Dnia Papieskiego zapraszamy na program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży ze SP nr 1 w Olecku.
 9. Jest do nabycia nowy numer Martyrii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. W przyszłą sobotę wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu św., zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Wieczór Uwielbienia.
 11. Składamy podziękowania jednej z naszych parafianek za ufundowanie i przygotowanie tymczasowego grobowca dla ks. Prałata Stanisława Tabaki. Jest to rozwiązanie tymczasowe, ponieważ został już zamówiony pomnik na grób ks. Prałata, jednak ze względu na okoliczności i długi czas oczekiwania na zamówione materiały zostanie on wykonany dopiero na wiosnę. Koszt tego pomnika jest dosyć wysoki, ale chcielibyśmy, aby fundatorem pomnika była nasza parafia i mieszkańcy Olecka, dlatego w listopadzie ogłosimy zbiórkę na ten cel. Oczywiście, gdyby ktoś chciał złożyć ofiarę indywidualną może to uczynić albo w kancelarii parafialnej, albo przelewem na konto z dopiskiem „ofiara na pomnik”.
 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wacławę Mieńkowską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Możesz również polubić…