nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła 31.01.2021 r.

 1. Wyrażamy wielką wdzięczność wszystkim parafianom za modlitewne pożegnanie śp. Ks. prał. Stanisława Tabaki. Dziękujemy za ten czas czuwania i modlitwy. Bóg zapłać za wszelką pomoc przy organizacji pogrzebu, nie sposób tu wymieniać wszystkich, którym powinniśmy podziękować, tych osób jest bardzo wiele. Za każdy gest życzliwości jesteśmy ogromnie wdzięczni. Dziękujemy także za ofiary i zamówione Msze św. w intencji ks. Prałata, tych Mszy również jest dużo. Msza św. gregoriańska za ks. Prałata zostanie odprawiona we wrześniu. Niech ks. Prałat pozostanie w naszych sercach i naszych modlitwach.
 2. We wtorek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. U nas Msze św. o godz. 7.30, 10.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcimy świece zwane gromnicami. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na fundusz Zakonu Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.
 3. We środę we wspomnienie św. Błażeja błogosławieństwo świec i wiernych oraz modlitwa za chorych na gardło. W piątek we wspomnienie św. Agaty błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja od godz. 17.30.
 5. W I piątek nie będzie odwiedzin chorych. W nagłych przypadkach prosimy o zgłaszanie takiej potrzeby i w miarę możliwości umówimy się indywidualnie.
 6. W I piątek nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. W tym dniu taca przeznaczona na Fundusz Misyjny diecezji ełckiej. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Zapraszamy również na Mszę św. o godz. 16.00, od 15.30 będzie możliwość spowiedzi.
 7. W sobotę przypada I sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP: o godz. 17.30 – Różaniec, a po Mszy św. o godz. 18.00: wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa adoracja w ciszy i Litania Loretańska.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, potem będzie krótka konferencja, Różaniec i Msza św.
 9. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.
 10. Jest nowy numer Martyrii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy: śp, Mariana Bzurę, Izabelę Szóstkiewicz, Bronisławę Surażyńską oraz śp. Ks. Prałata Stanisława Tabakę. Dobry Jezu a nasz Panie…

Możesz również polubić…