nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.06.2020 r.

1. W dniu dzisiejszym w szczególny sposób pamiętamy o przyszłości naszej Ojczyzny biorąc udział w wyborach na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
2. Jutro 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w tym dniu pobożnie odmówi „ Ojcze nasz” i „ Wierzę w Boga Ojca” nawiedzając Katedrę św. Wojciecha w Ełku lub bazyliki mniejsze w Augustowie i Sejnach. W tym dniu Ksiądz Biskup Pomocniczy Diecezji Ełckiej Adrian Galbas udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania o godz. 18.00.
3. W poniedziałek o godz. 11.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
5. W pierwszy czwartek Godzina Święta o 17.00.
6. W piątek 3 lipca Święto św. Tomasza Apostoła. Z racji pierwszego piątku miesiąca przed południem odwiedziny chorych. Nabożeństwa wynagradzające po Mszach Świętych. W tym dniu taca przeznaczona na Fundusz Misyjny Diecezji Ełckiej.
7. W pierwszą sobotę 4 lipca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. O godz.17.30 – różaniec, a po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 10.00 – krótka adoracja, a po Mszy Świętej o godz.12.00 adoracja będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwę różańcową.
9. Od 1 lipca nie będzie sprawowana Msza Święta o godz. 15.00. O tej godzinie zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
10. Przygotowanie liturgiczne dzieci do Pierwszej Komunii Świętej w tym tygodniu w środę o godz. 19.00.
11. Rozpoczął się okres wakacji. Dzieciom i młodzieży życzymy bezpiecznego wypoczynku. Jednocześnie przypominamy o codziennej modlitwie i uczestniczeniu we Mszy Świętej niedzielnej i w święta nakazane.
12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się :
Mateusz Parafiniuk zamieszkały Zamość
i Kamila Grygo z naszej parafii. Zapowiedź druga.
13. W tym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Eugenia Kirejczyk i śp. Marek Kosak. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Możesz również polubić…