nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY 29.12.2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, modlimy się za rodziny, a szczególnie za małżeństwa pobłogosławione w mijającym roku.
2. Trwa oktawa Uroczystości Bożego Narodzenia.
3. Łączymy się duchowo z wszystkimi, którzy w tych dniach przeżywają we Wrocławiu 42. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez Wspólnotę z Taize.
4. We wtorek 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 18.00 Msza Święta dziękczynna za otrzymane w minionym roku dobrodziejstwa. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w uroczystym śpiewie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy”.
5. W środę 1 stycznia 2020 r. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Zakończenie oktawy Bożego Narodzenia i Światowy Dzień Modlitw o Pokój (obchodzony od 1967 roku). Jest to święto obowiązkowe i niedzielny porządek Mszy św. Dnia 1 stycznia odpust zupełny może uzyskać wierny, który w kościele pobożnie uczestniczy w uroczystym śpiewie hymnu: „O, Stworzycielu, Duchu przyjdź”. Po Mszy św. o godz.10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uproszenie Bożej Opieki na cały Nowy Rok.
6. W czwartek 2 stycznia wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
Jest to też pierwszy czwartek miesiąca – Godzina Święta o 17.00.
7. W piątek 3 stycznia pierwszy piątek miesiąca. Przed południem odwiedziny chorych. Po Mszach św. nabożeństwa wynagradzające. O godz. 16.00 – spowiedź św. dla dzieci.
8. W sobotę 4 stycznia – pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.30 z modlitwą różańcową, a po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.
9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 10.00 z modlitwą przebłagalną oraz modlitwą dziękczynną. Po Mszy Świętej o godz. 12.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.17.00. O godz. 15.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, wspólny różaniec i spotkanie opłatkowe w domu parafialnym.
10. W Nowym Roku 2020 rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską – kolędę. We wspólnym kolędowaniu będzie nam pomagał ks. Marek Godlewski nasz parafianin.

W tym tygodniu porządek kolędy jest następujący:
Czwartek 2 stycznia od godz. 15.30: ul. Zamkowa 2 (szkoła); 2A (blok nauczyciela); 4B i Plac Zamkowy 5. Piątek 3 stycznia od godz.15.30: Plac Zamkowy 5A; 5B; 5C i 7. Sobota 4 stycznia od godz. 10.00: ul. Zamkowa i ul. 1 Maja.

11. W czasie wizyty duszpasterskiej Kancelaria Parafialna czynna w środy od godz. 9.00 – 10.00. Po południu z racji kolędy nieczynna. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny.
12. Naszym Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli oraz błogosławionego Nowego Roku.

Możesz również polubić…