nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrztu Pańskiego 07.01.2024 r.

  1. Dzisiaj jest niedziela Chrztu Pana Jezusa, która kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii. W Polsce tradycyjnie do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, zostawiamy w kościołach żłóbek i dekoracje świąteczne, możemy także śpiewać kolędy w czasie Mszy św., ale tylko na wejście, na ofiarowanie darów i na zakończenie po błogosławieństwie celebransa.
  2. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i Mszę św. w ich intencji o godz. 17.00. A po Mszy św. serdecznie zapraszamy Wspólnoty Różańcowe i członków Dzieła Nieustannej Nowenny na spotkanie opłatkowe w sali w Domu Parafialnym.
  3. Przewidywany plan kolędy na następny tydzień:

Poniedziałek 08 stycznia – ul. Żeromskiego (jeden kapłan rozpocznie numery nieparzyste od 1 do 23, drugi kapłan numery nieparzyste – początek od numeru 29 i trzeci kapłan numery parzyste od nr 2),

Wtorek 09 stycznia – ul. Miłosza i ul. Asnyka,

Środa 10 stycznia – ul. Dąbrowskiej (jeden kapłan rozpocznie numery nieparzyste od nr 1, drugi kapłan numery parzyste od nr 2),

Czwartek 11 stycznia – ul. Mickiewicza – bez bloku nr 1 (jeden kapłan rozpocznie od początku ulicy, drugi kapłan od końca ulicy),

Piątek 12 stycznia – ul. Mickiewicza blok nr 1 oraz ul. Lema i ul. Syrokomli,

Sobota 13 stycznia – ul. Norwida, ul. Reja i ul. Prusa.

Początek kolędy od godz. 15.30, w soboty od godz. 9.30. Przypominamy, że czasie kolędy kancelaria będzie nieczynna, w sprawach pilnych prosimy kontaktować się z kapłanami bezpośrednio po Mszach św.

4, W sobotę jest druga sobota miesiąca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

5. Za tydzień jest druga niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

6. Prosimy, aby w niedzielę za tydzień dzieci przyszły trochę wcześniej na Mszę św., od godz. 11.30 będzie próba śpiewu.

7. Jest do nabycia styczniowy numer Martyrii, zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Możesz również polubić…