nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 01. 04. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 01. 04. 2018

  1. Zakończyliśmy Święte TRIDUUM PASCHALNE i we wspólnocie Kościoła radujemy się Uroczystością ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
  2. W Poniedziałek Wielkanocny zachęcamy do udziału w świętowaniu Oktawy Wielkanocnej. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Ofiary z tacy będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. W tygodniu I Czwartek miesiąca. Godzina Święta o godz. 17:00. W I Piątek miesiąca nabożeństwa wynagradzające za grzechy i do południa odwiedziny u chorych. Z racji oktawy nie obowiązuje post piątkowy. I Sobota miesiąca poświęcona Niepokalanemu Sercu NMP, nabożeństwo po Mszy Świętej.
  4. Za tydzień II Niedziela Wielkanocna- Uroczystość Miłosierdzia Bożego: święto patronalne pracowników CARITAS. Taca przeznaczona będzie na duszpasterstwo charytatywne diecezji ełckiej.
  5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy obchodzić w tym roku 9 kwietnia, jest to dzień Świętości Życia i rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  6. Środa po Mszy Świętej spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców.
  7. Serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy ofiarnie pracowali przy urządzeniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty i składane pieniądze. Podziękowanie wszystkim za przygotowanie liturgii i jej prawidłową celebrację.
  8. Życzenia w formie Orędzia Wielkanocnego składa nam bp Jerzy Mazur.
  9. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia.
  10. W imieniu tutejszych duszpasterzy kierujemy życzenia świąteczne do wszystkich parafian i Gości przebywających w tych dniach w Olecku. Niech Zmartwychwstały Chrystus darzy zdrowiem, błogosławieństwem, daje wszystkim nową nadzieję. Błogosławionych Świąt! Alleluja! Jezus Żyje! Szczęść Boże!

 

Możesz również polubić…