nowe

I Niedziela WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18. 02. 2018

  1. Dziękujemy za przyjęcie kapłanów z wizytą duszpasterską, za wspólną modlitwę praz dary złożone na potrzeby parafii.
  2. Wyrażamy wdzięczność JE ks. Biskupowi Jerzemu Mazurowi, Biskupowi Ełckiemu za obecność wśród nas, za modlitwę i umocnieniem nas Słowem Bożym, za wskazania i rady oraz Błogosławieństwo Boże dla naszej parafii.
  3. Jutro, tj. 19 lutego zapraszamy Wspólnotę DNNUJ i na Mszę Święta o godz. 18:00, a później na nabożeństwo.
  4. Jednocząc się z cierpieniami i męką Pana Jezusa wdzięczni za dzieło zbawienia, uczestniczymy w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątki o 16:00, z udziałem młodzieży w czwartki o 17:30, dla dorosłych w piątki o godz. 17:30. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17:00, potem Msza Święta. Dzieci uczestniczą w Gorzkich żalach w niedzielę o godz. 11:45. Za udział w Gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.
  5. Katechezy przedmałżeńskie rozpoczynamy w sobotę 24 lutego o godz. 19:00.
  6. W Piątek 22 lutego- Święto Katedry św. Piotra. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który nawiedzając w tym dniu katedrę św. Wojciecha w Ełku pobożnie odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  7. W Piątek wypełnijmy prośbę Ojca Świętego Franciszka, który ogłosił dzień modlitwy i postu za misjonarzy oraz za kraje Sudanu Południowego i Kongo. Połączmy się w tym dniu solidarnie z tymi cierpiącymi krajami na naszej modlitwie.
  8. II Niedziela Wielkiego Postu- Niedziela „Ad Gentes”. Jest to dzień modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. W tym roku towarzyszy nam hasło: „Uczniowie- misjonarze mocą Ducha Świętego”, które przypomina nam, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za misje. Ofiary do tzw. puszek przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny.
  9. Do wieczności w tym tygodniu odeszła + Maria Sadowa, z ul. Aleje Zwycięstwa, Dobry Jezu…

Możesz również polubić…