nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa – 31.03.2024 r.

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa, dziękujemy za ofiary składane na kwiaty i dekoracje, w tym także darczyńcom anonimowym. Dziękujemy również tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego, przygotowanie śpiewów, procesji, i tym wszystkim, którzy w tej pięknej liturgii uczestniczyli.
  2. Dzisiaj jest Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę: o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Taki sam porządek Mszy św. również w Poniedziałek Wielkanocny. Ofiary składane w poniedziałek na tacę przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek, pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. We wtorek wraz ze wspólnotą Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zapraszamy na Nabożeństwo przez wstawiennictwo świętych franciszkańskich o godz. 17.30. W pierwszy czwartek natomiast wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja również od godz. 17.30.
  4. W pierwszy piątek odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.30 i 18.00. Taca przeznaczona na Fundusz Misyjny diecezji ełckiej. Spowiedź przed Mszą św. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00, od godz. 15.30 będzie możliwość spowiedzi.
  5. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP: o godz. 17.30 – Różaniec, a po Mszy św. o godz. 18.00: wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa adoracja i Litania Loretańska.
  6. Za tydzień jest pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i Mszę św. w ich intencji.
  7. W najbliższy piątek, z racji Oktawy Świąt Wielkiej Nocy, nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  8. W niedzielę za tydzień przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na duszpasterstwo charytatywne diecezji ełckiej.
  9. Członków Dzieła Nieustannej Nowenny zapraszamy na wyjazd na czuwanie, które odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku w sobotę 6 kwietnia 2024 r. i będzie jednocześnie włączeniem się w dzień Nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. Prosimy zgłaszać się do p. Czesławy Pojawy. Wyjazd z Olecka z placu Wolności ok. godz. 13.00.

Możesz również polubić…