nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu 17.12.2023 r.

  1. Dzisiaj jest trzecia niedziela Adwentu, tydzień temu przeżywaliśmy niedzielę poświęconą Kościołowi na Wschodzie. Ponieważ u nas były rekolekcje, więc ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie będziemy mogli złożyć do puszki dziś po każdej Mszy św.
  2. Trwa Nowenna przed uroczystością Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy codziennie na wspólną modlitwę i śpiew psalmów o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.30, a w Wigilię o godz. 21.30.
  3. Jutro jest trzeci poniedziałek miesiąca, zapraszamy członków Dzieła Nieustannej Nowenny na Mszę św. o godz. 18.00 i wspólną modlitwę do Ducha św.
  4. W tym tygodniu zapraszamy na Roraty we środę i w sobotę o godz. 6.30. W te dni kiedy są Roraty nie ma już Mszy św. o godz. 7.30.
  5. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć po każdej Mszy św. przed kościołem lub w zakrystii. Są jeszcze świece Caritas w cenie 20 zł.
  6. W niedzielę za tydzień będzie IV niedziela Adwentu. Ponieważ będzie to również wigilia świąt Bożego Narodzenia, dlatego Msze św. w naszym kościele będą tylko o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, bo to już będzie czas wieczerzy wigilijnej. Po wieczerzy wigilijnej spotykamy się na Pasterce, u nas są dwie możliwości – pierwsza Pasterka o godz. 22.00 i druga tradycyjnie o godz. 24.00.
  7. W czwartek po wieczornej Mszy św. będziemy w kościele przygotowywać choinki, żłóbek i inne dekoracje świąteczne. Wszystkich chętnych zapraszamy do pomocy.
  8. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to w tym roku wizytę duszpasterską, czyli kolędę rozpoczniemy zaraz po świętach, czyli od środy 27 grudnia. Szczegóły będziemy podawać na bieżąco. W tym roku zaczniemy od Placu Zamkowego i ul. Zamkowej. Plan kolędy zostanie też zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

Możesz również polubić…