nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII NIIEDZIELA ZWYKŁA 03.03.2019
1. Dziś rozpoczyna się 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: ”Młodzi, trzeźwi i wolni”
2. Przeżywając pierwszą niedzielę miesiąca zachęcamy do adoracji eucharystycznej po Mszach Świętych. Po Mszy Św. o godz.10.00 – krótka adoracja, a po Mszy Świętej o godz.12.00 adoracja będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwę różańcową.
3. Jutro 4 marca przypada święto św. Kazimierza Jagiellończyka, królewicza. Żył w drugiej połowie XV wieku, to czciciel Eucharystii i Najświętszej Maryi Panny.
4. W środę 6 marca rozpoczynamy Wielki Post, okres 40 dniowych przygotowań do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7.30, 10.00, 16.00 i 18.00. Jest to obowiązkowy dzień pokuty w całym Kościele. Tych, którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wierni w przedziale wiekowym 18 – 60 lat zobowiązani są do postu ścisłego ( jeden posiłek zasadniczy i dwa lekkie). „Wierni przyjmując popiół wkraczają w czas ustanowiony dla wewnętrznego oczyszczenia. Ten znak pokuty, wyrosły z tradycji biblijnej i aż do naszych czasów zachowany w zwyczaju Kościoła, oznacza sytuację człowieka grzesznego, który wyznając na zewnątrz swoją winę wobec Pana, ujawnia gotowość wewnętrznego nawrócenia, powodowany nadzieją, że Pan będzie łaskawy dla niego”.
5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi.
6. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w środę na Mszę Świętą o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne.
7. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 marca o 17.00 – Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu.
8. Jednocząc się z cierpieniami i męką Pana Jezusa, wdzięczni za dzieło zbawienia uczestniczymy w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz.16.00, dla młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00, potem Msza Święta, a dla dzieci w niedzielę o godz. 11.45. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Mamy nowy numer „Martyrii” z ciekawymi artykułami.
10. W sobotę 9 marca Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę Świętą o godz. 18.00 i adorację Najświętszego Sakramentu.
11. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca przeznaczona na fundusz remontowy parafii.
12. Katechezy przedmałżeńskie rozpoczną się w drugą niedzielę Wielkiego Postu.
13. W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Wiesław Omilian.

Możesz również polubić…