OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

  1. Składamy wyrazy wdzięczności za składane ofiary na potrzeby parafii, a także dziś do tzw. puszek na Fundusz Młodzieży Diecezji Ełckiej.
  2. Zachęcamy do pielgrzymowania na Jasną Górę w dniach 27 lipca-11 sierpnia 2018r. Można składać przy wyjściu z kościoła intencje modlitwy dla pielgrzymów.
  3. W tygodniu mamy następujące wspomnienia świętych:
  4. 28 czerwca(czw.)- św. Ireneusza, b, m.
  5. 29 czerwca (pt.) – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, w tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Odpust zupełny wierny może uzyskać, który w tym dniu pobożnie odmówi „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” i nawiedzi katedrę w Ełku lub Bazylikę Augustowie, czy też wierny, który z podobną intencją używa przedmiotów religijnych poświęconych przez papieża lub biskupa z dodaniem Wyznania Wiary. Ofiary złożone w tym dniu przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W ostatni piątek miesiąca Droga Krzyżowa o godz. 17:30, później Msza Święta Składkowa.
  6. Za tydzień I niedziela miesiąca- adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. Wszyscy, którzy przeżywają wakacje przypominamy o codziennej modlitwie i udziale we Mszy Świętej niedzielnej. Życzymy bezpiecznych wakacji oraz przypominamy o stroju w którym udajemy się do świętych miejsc, świątyń, aby był godny, a nie wygodny.