nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

  1. Składamy wyrazy wdzięczności za składane ofiary na potrzeby parafii, a także dziś do tzw. puszek na Fundusz Młodzieży Diecezji Ełckiej.
  2. Zachęcamy do pielgrzymowania na Jasną Górę w dniach 27 lipca-11 sierpnia 2018r. Można składać przy wyjściu z kościoła intencje modlitwy dla pielgrzymów.
  3. W tygodniu mamy następujące wspomnienia świętych:
  4. 28 czerwca(czw.)- św. Ireneusza, b, m.
  5. 29 czerwca (pt.) – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, w tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Odpust zupełny wierny może uzyskać, który w tym dniu pobożnie odmówi „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” i nawiedzi katedrę w Ełku lub Bazylikę Augustowie, czy też wierny, który z podobną intencją używa przedmiotów religijnych poświęconych przez papieża lub biskupa z dodaniem Wyznania Wiary. Ofiary złożone w tym dniu przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W ostatni piątek miesiąca Droga Krzyżowa o godz. 17:30, później Msza Święta Składkowa.
  6. Za tydzień I niedziela miesiąca- adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. Wszyscy, którzy przeżywają wakacje przypominamy o codziennej modlitwie i udziale we Mszy Świętej niedzielnej. Życzymy bezpiecznych wakacji oraz przypominamy o stroju w którym udajemy się do świętych miejsc, świątyń, aby był godny, a nie wygodny.

Możesz również polubić…