nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca- niedziela adoracyjna. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 10:00, natomiast po Mszy Świętej o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 17:00. Wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy na godz. 16:00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i wspólny różaniec.
2. W tym tygodniu mamy następujące wspomnienia świętych:
a) 09.11. (czw.)- Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
b) 10.11.(pt.)- wsp. Św. Leona Wielkiego, pap., dK,
c) 11.11. (sb.)- wsp. Św. Marcina z Tours, b,
3. 11 listopada przypada 99 rocznica odzyskania Niepodległości(1918). Msza Święta dziękczynna za Ojczyznę w sobotę o godz. 10:00 w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olecku. Tego dnia modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny.
4. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w śpiew Akatystu, na próbę do domu parafialnego w poniedziałek o godz. 19:00.
5. Za tydzień w niedzielę- Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym- puszka przy wyjściu z Kościoła na ten cel.
6. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę są przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii(jak w każdą II niedzielę miesiąca.) Bóg zapłać za składane ofiary.
7. Przypominamy, że odpusty pod zwykłymi warunkami za zmarłych uzyskujemy od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Odpust ten można zyskać raz dziennie dla jednej duszy w czyśćcu.
8. Naszych zmarłych będziemy polecać Bogu w wypominkach w dni powszednie do 10 listopada w modlitwie nieszporów za zmarłych. Nieszpory żałobne rozpoczniemy o godz. 17:30 rozpoczniemy hymnem, potem wypominki i śpiew psalmów oraz Msza Święta od 11 listopada wypominki podczas Mszy Świętej w formie modlitwy wiernych.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest nowy numer Martyrii, ciekawy artykuł o naszym przemijaniu i śmierci…
10. Zapraszamy w sobotę na godz. 18:00 na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.
11. W tym tygodniu do wieczności odeszli, Małgorzata Zagożdżan, Stanisław Narożny, Dobry Jezu, a nasz Panie….

Możesz również polubić…