OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 25.11.2018 r.

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość została wprowadzona do kalendarza liturgicznego na zakończenie Roku Jubileuszowego przez Papieża Piusa XI w 1925 roku. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za wspólne odmówienie tego Aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
3. Trwa nadal modlitwa różańcowa za zmarłych, przed Mszą Świętą o godz. 17.30 w dni powszednie do końca listopada.
4. Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego w Olecku wraz z gronem pedagogicznym i uczniami zaprasza na śpiew pieśni patriotycznych 27 listopada na godz. 17.00 do auli szkoły.
5. W piątek 30 listopada święto św. Andrzeja , Apostoła. W tym dniu zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 15.00 Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa i na spotkanie rejonowe po Mszy Świętej.
6. 1 grudnia – pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się w intencji rodzin, matek oczekujących dziecka, małżeństw oraz w obronie życia poczętego. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi Panny po Mszy Świętej o godz.18.00.
7. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent. Jest to pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Modlimy się za powołanych i o powołania do kapłaństwa i zakonu. Darem składanym na tacę wesprzemy Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku. W tym dniu poświęcimy opłatki na stół wigilijny.
8. Rekolekcje przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu.
9. Czekamy na opinię konserwatora zabytków w związku z przedstawionym planem ogrzewania kościoła.
10. W tym tygodniu do wieczności odeszli: Mirosław Stalmaski, Wiesław Jachimowicz, Jan Gojlik i Maria Grygo.